دستگاه خودبانک


فرآیند افتتاح حساب و بستن سپرده، فرآیند برداشت از سپرده و واریز به آن، فرآیند وصول چک، فرآیند انتقال وجه از حساب، فرآیند رفع مسدودی وسایر خدمات بانکداری از مواردی است که می توان از طریق دستگاه خودبانک انجام داد.

بانک شهر یکی از پیشگامان به‌کارگیری دستگاهVTM  یا همان Virtual Teller Machine در خاورمیانه است. این در حالی است که این فناوری در بسیاری از نقاط جهان هنوز متداول نگردیده است.  دستگاه‌ VTM را می‌توان یک باجه کامل بانکی دانست که به‌وسیله آن، یک کارشناس بانکی در تمام مدت شبانه‌روز به شکل ویدیویی برای انجام امور بانکی، با مشتری ارتباط برقرار می‌کند. با یکپارچه‌سازی امکان مراقبت و ارتباط ویدیویی، پایانه‌های خودکار مالی، امضای دستی رمز شده، شناسایی باکارت و ارتباط تصویری رودررو، بسیاری از خدمات عرضه‌شده در شکل سنتی بانک‌ها می‌تواند توسط VTM عرضه شود.

پشتیبان دستگاه‌های خود بانک و کیوسک‌های شهر نت، اولین شعبه مجازی بانک شهر است که تحت نظارت این بانک و شرکت توسعه و نوآوری شهر تشکیل‌شده و به‌سرعت در حال گسترش است. مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده با این سیستم عبارت‌اند از: فرآیند افتتاح حساب و بستن سپرده، فرآیند برداشت از سپرده و واریز به آن، فرآیند وصول چک، فرآیند انتقال وجه از حساب، فرآیند رفع مسدودی وسایر خدمات بانکداری.

 

دستگاه RTM

 

 

دستگاه RTM

دستگاه RTM ( Remote Teller Machine ) نسل دوم "دستگاه خود بانک" است  که مراحل تحقیق و توسعه، طراحی، ساخت و نصب تجهیزات سخت‌افزاری، طراحی و تولید نرم‌افزار و راه‌اندازی آن توسط کارشناسان و متخصصان شرکت توسعه و نوآوری شهر انجام‌شده است. از قابلیت‌های متمایزکننده و ویژگی‌های کاربردی این دستگاه می‌توان به کیفیت بالای قطعات و تولید، نرم‌افزار اختصاصی باقابلیت‌های عملیاتی و امنیتی بالا، استفاده از المان‌های بیومتریک جهت احراز هویت، طراحی اختصاصی با توجه به نیازهای سیستم بانکی ایران و بانک شهر و کاربری آسان و به‌عبارت‌دیگر، سهولت در بهره‌برداری اشاره کرد.

 

 

ارائه 2 خدمت جدید از طریق دستگاه خودبانک:

ارایه صورت حساب بانکی با مٌهر خیس به مشتریان در پیشخوان‌هایی که دارای دستگاه‌های خودبانک (VTM) و ( RTM) هستند و نیز مشتریان بانک شهر می توانند با حضور در پیشخوان‌ها ضمن  سرمایه گذاری در " صندوق گنجینه زرین شهر" در هر زمان از شبانه روز به آن دسترسی داشته باشند.